PROFILY KAPEL

SETOPLETE

 

Skupina Setoplete původně vznikla jako studentská kapela na jednom pražském gymnáziu. Máme za sebou už skoro stovku koncertů, vystoupení, firemních a soukromých akcí, včetně deseti námi uspořádaných festivalů JídelnaFest v letech 2005–2010. Od Setoplete standardně nelze očekávat žádnou žánrovou zaškatulkovatelnost. Hrajeme, co nás napadne, a pestrosti se nebojíme. Pop a ska tvoří základ, od něhož se odvíjí všechno další. Hudbou se bavíme a někteří z nás ji dokonce i studují (či vystudovali) na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. V červnu 2016 jsme vydali naši první desku „Akordy na kordy“.

www.facebook.com/setoplete/?fref=ts

DECLINE

 

Skupina Decline vznikla již v roce 1992, kdy pod jménem

Deep Decline převážně fungovali jako revival The Cure, později se k tomu nabalily i rockové předělávky

Depeche Mode. O pět let později vydali první épéčko s vlastní tvorbou "Radio Hits" (zčásti produkované Dušanem Vozárym), to se stalo i podkladem pro první velkou desku "Podzim". Po ní na přelomu tisíciletí přišlo album "Den se otočí", na kterém spolupracovali s Tomášem Varteckým. Dva roky po vydání "Den se otočí" se Decline svým způsobem v dobrém rozpadli a příležitostně si zopakovali koncerty s revivalovým repertoárem. Zpěvák a kytarista Luděk Fiala mezitím zakotvil

i v indie rockovém projektu On Air a v roce 2010 stál

jako producent a autor za poslední deskou Petra Muka

"V bludišti dnů".

Touha po Rebornu byla taková, že se aktuálně do kapely vrátil bývalý bubeník Vít Bareš, tentokráte ale jako kytarista, který pro skupinu kytary zároveň i vyrábí. V sestavě dále zůstávají baskytarista Vladimír Srb a bubeník Jerry Žák, který jako

IT profesionál a technický ředitel společnosti Total Service dodává kapele strojový, nicméně stále analogový, multibitový rytmus.

www.decline.cwww.facebook.com/declineCZ/?fref=ts

MAESSORR STRUCTORR

 

Kapela Maessorr Structorr je splněný dávný sen bratrů Milvuse a Dennyho z poloviny 80. let na vlně NWOBM, kdy se k nám dařilo pašovat metalové pecky západní scény a sedět přikovaní k ruskému kazeťáku při jejich poslechu. První zmínka o projektu kapely je až ze srpna 2011, kdy ve stodole za jedno odpoledne vznikla první písnička „Tractor Heat“ inpirovaná čerstvou skutečnou událostí. Dosud se nedočkala studiové nahrávky a bude až na druhém albu připravovaném na konec 2017.

První veřejné vystoupení se konalo v rámci soutěže Skutečná Liga 2013 počátkem září toho roku. Kapela zazářila 6. místem v prvním kole z 300 přihlášených kapel. V druhém kole však těsně neprošla cutem, díky nestálé sestavě a nulovým zkušenostem.

Od počátku až do září 2016 kapela několikrát změnila složení zejména na pozici bubeníka a část sezóny 2016 měla

i druhého kytaristu. Od září 2016 do kapely přišel bubeník Pavel Schwarz a potvrdil správnost původní koncepce

3 členné kapely, tak jak se osvědčilo například u Motörhead nebo slovenské Tublatanky.

Maessorr Structorr hraje výhradně skladby vlastní tvorby, kterými se stylově snaží oživit klasický metal a hard rock

80. let. Tedy přesně tam, kde začal sen.

Kapela dosud vydala debutové album „Rise At Fall 2015“, singly „Masokombinát“ a „Black Widow“ a 3 klipy „Headlights On“, „Floods of Metal“ a „Black Widow“.

Na pozici baskytaristy a zpěváka působí IT profesionál

a manager Zdenek Horčička alias Denny.

www.maessorrstructorr.com

www.facebook.com/maesstrr/?fref=ts

DENUDACE

 

Denudace je staromódně analogové trio tvořené jedním

IT masterem a dvěma koncovými uživateli. Po krátkém blackoutu opět nastartovalo svůj hudební server a sdílí

vlastní funkrockové písně v podstatě s kýmkoli, kdo má chuť naslouchat a nutkání se přitom roztančit.

www.denudace.cz

www.facebook.com/denudace/?fref=ts

VEŘEJNÝ AJPINY

 

Kapela vznikla asi před 8 lety v IT firmě  Aitcom s.r.o. (externí jsou Miloš a Drew). Frontman je Drew (kanaďan), zpívá všechno co je v angličtině :-).
Hrajeme co se nám líbí, většinou starší rockové pecky

od  Slade, Deep Purple, Nirvana, Pink Floyd, AC/DC, i české - Katapult, Tichá dohoda, Tři Sestry, Turbo. Vlastní tvorbu nemáme.
Do pravidelného vystupování se nehrneme, necháme se zvát většinou na oslavy kamarádů a známých - tzn. 6-8x za rok.
Prostě si hrajeme pro radost.

ELEKTRICKÝ OSLÍK

 

Oslík ala Elektrický oslík je zábavný zábavový revival kapel

a písní, které máme rádi. Jsme skoro všichni doktoři medicíny, až na našeho Ajťáka a zpívajícího bubeníka Tačůda, Michala Vančuru.

www.oslik.cz

www.facebook.com/groups/233266230463/?fref=ts

© 2017 by ITfest.